40-päevane praktika talv 2020

Tere joogasõbrad!

Tahaksin Teid kõiki kutsuda 40-päevasele joogapraktikale, mis algab juba mõne päeva pärast – neljapäeval 12. detsembril 2019 (täiskuu kuukalendri järgi) ja lõppeb 20. jaanuar 2020. Võid seda aega ka natuke nihutada st. alustada hiljem ja lõpetada ka hiljem.

Seekordne 40-päeva praktika koosneb kolmest osast:

1)      Aeroobse võimekuse ja efektiivsuse krija (Aerobic Capacity and Efficiency). Aeg 11 minutit.

Laadi alla see inglisekeelne krija juhend ja loe põhjalikult läbi. Siit leiad palju taustinfot. Selles krijas on ainult üks harjutus – seljapainutus hingepeetusega.

Kuidas teha seljapainutusi korrektselt? Vaata seda videot (inglisekeelne, kuid sul on võimalus ka eestikeelsed subtiitrid lisada). Pane tähele, et see videojuhend seljapainutuste kohta on tavalise hingamisega – meie krijas tuleb seda teha hingepeetusega!!!.

Kuidas hingepeetust teha? Loe läbi see lisatud inglisekeelne juhend. Proovi harjutust tehes silmas pidada juhendis toodud infot (nii seljapainutuse kui ka hingepeetuse kohta), siis ei tee Sa endale liiga ja saad praktikast vajaliku kogemuse.

2)      Kohe peale krija lõppu mine lõdvestusse – lapseasendisse (Baby Pose or Child Pose). Hinga pikalt ja sügavalt ja lase oma hingamisel olla loomulik, lõdvesta oma keha teadlikult. Proovi jälgida, et Sa sirutad oma ülakeha niipalju, et saad otsmiku panna matile. Aeg 11 minutit.

3)      Meditatsioon „Muutuse meditatsioon“ Loe läbi lisatud inglisekeelne juhend, jälgi käteasendit (mudrat) ja hingamise rütmi. Aeg 11 minutit.

4)      Lõdvestus selili 5- 10 minutit.

KOOSTA ENDALE SOBIV 40-PÄEVA KAVA

Need harjutused võimaldavad kohanda endale sobiv kava, mis oleks jõukohane nii ajaliselt kui ka füüsiliselt. Minu soovitused on järgnevad:

1) Tee harjutust (1) 7 minutit, harjutust (2) 7 minutit, meditatsiooni (3) 11 minutit ja lõpulõdvestust 5 minutit (kokku ca 30 minutit)

2) Tee harjutust (1) 11 minutit, harjutust (2) 11 minutit, meditatsiooni (3) 22 minutit ja lõpulõdvestust 7 minutit (kokku ca 51 minutit)

3) Tee harjutust (1) 27 minutit (11+11+5), harjutust (2) 22 minutit, meditatsiooni (3) 31 minutit ja lõpulõdvestust 7 minutit (kokku ca 1 tund ja 27 minutit)

NB! Kolmandat versiooni tehes peab aeroobne võimekus olema juba selline, et suudad teha ühte hingepeetuse tsüklit vähemalt 1 minut.

NB! Need kolm harjutust ei ole üks terviklik seeria (krija) ja Sa võid vabalt ka valida ühe kolmest harjutusest ja teha seda eraldi 40 päeva jooksul. Vali miinimumprogramm, mille teed igaljuhul iga päev ära ja pikenda aegu (või laienda programmi) siis, kui tunned, et oled võimeline rohkemaks.

KUIDAS JA MILLAL SEDA PRAKTIKAT TEHA?

Praktikat teeb igaüks oma kodus. Vali praktika tegemiseks iga päev kindel aeg – parim aeg praktika tegemiseks on hommik, kohe peale ärkamist kella 06.00-08.00 vahel (päikesetõusu eelne aeg). Hea oleks, kui sa teed praktikat iga päev samal ajal, siis on see keha ja meele rütmidele kõige mõjusam.

PRAKTIKA TEGEMISE ÜLDISED REEGLID

Ole enda suhtes aus ja vägivallatu. Alusta praktikat lühemate aegadega, jälgi et tehnika oleks õige ja pikenda praktika aega järk-järgult.

SISSE- JA VÄLJA HÄÄLESTAMINE

Enne praktikat kasuta sissehäälestamiseks mantrat Ong Namo, Guru Dev Namo, 3x ja väljahäälestamisel kolm korda Sat Nam.

TOETUS

1) Meeste jooga tund igal teisipäeval 18.00. Iga nädala teisipäevases tunnis saab küsida selle praktika kohta, 10. detsembri tunnis teeme selle praktika ka läbi ja edaspidi teisipäeviti jagame meeste tunnis kogemusi, vastan küsimustele ja olen teile toeks selle praktika läbiviimisel.

2) Kommentaarid selle artikli all – Kui soovid jagada oma kogemust või küsida midagi, millest on ka teistel lugejatel abi, siis lisa artikli all olevasse kommentaariumisse oma kommentaar.

3) Personaalsed küsimused võid kirjutada mulle mailile kalev@klaarsus.com või kodulehe paremal all nurgas olevale chat’i nupule vajutades saad jätta oma küsimuse.

Julgustan kõiki alustama ja kaasa lööma sellel 40-päevasel praktikal. See on võimalus kogeda joogapraktika mõju oma elus. Olen väga tänulik ka igasuguse tagasiside eest, mida see praktika Sinu elus muudab. Olen kindel, et muutus on käegakatsutav….

KAHTLEN VEEL, KAS IKKA VIITSIN JA KAS SELLEST PRAKTIKAST ON MULLE MINGIT KASU?

Loe artiklit „40 päeva joogapraktika“ ja võta end kokku ning tee endale sobiv 40-päeva kava. 

Mine üles