40-päeva jooga praktika

Jooga on väga praktiline teadus ja jooga õpilase eesmärk on teadmised oma isiklike kogemustega kinnistada. Iga praktika, ükskõik kui hea see praktika ka ei ole, on üsna vähemõjuv, kui me ei tee seda järjepidevalt päevast päeva. Joogid on seda tarkust juba aastatuhandeid teadnud ja sellele tarkusele põhinedes on joogalikes traditsioonides olulisel kohal sadhana – spirituaalne igapäevane praktika.

Igaühel meil on vaja luua ja hoida positiivset energiat, et saavutada soovitud eesmärke. Olgu nendeks eesmärkideks siis tööalane edu, hea tervis, vaimne tunnetus või midagi muud…. ja see loodav energia ja soovitud seisundi momentum peab olema tugevam kui negatiivsete harjumuste tugevus, mis blokeerivad teed heade eesmärkide saavutamisel.

40-päevane praktika on väekas abivahend, et luua see järjepidevalt tunnetatav kehaline ja meeleline seisund.  Joogid on pikaajalise praktika tulemusel märganud, et harjumuste muutmiseks alateadvuses läheb aega vähemalt 40-päeva. Meil kõigil on „pärssivad“ harjumused ja ka „edasiviivad“ harjumused. Pärssivad harjumused vähendavad meie elujõudu, aga edasiviivad harjumused vastupidiselt annavad meile elujõu. Need tugevdavad meie enesekindlust, selgust, elutarkust ja heaolu.

Selleks, et teha oluline transformatsioon, mille käigus me heidame eemale (loe ka „saame teadlikuks“) meid pärssivad harjumused ja asendame need meid toetavate harjumustega, on vaja toetavat energiat – ja selle energia annab meile igapäevane praktika – sadhana.

Läbi 40-päevase praktika on meil võimalik luua tugev sisemine energia, mis aitab meie organismil läbi viia olulist positiivset muutust. Ja see muutus elujõus aitab meil muuta harjumusi, mis domineerivad meie elu – meie enda poolt loodud elu. Eesmärk on luua harjumused, mis hiljem hakkavad looma ja toetama iga meie hetke.

Tulemus: Intelligentselt laetud energiasüsteem, mis toetab meie elujõudu, heaolu ja sära.

Pea meeles, et harjumus on alateadlik ahelreaktsioon meele, näärme- ja närvisüsteemi vahel. Me arendame harjumused välja juba väga varajases eas. Mõned neist teenivad meie kõrgemat eesmärki. Mõned aga mitte. Ja tehes 40, 90, 120 või 1000 päeva spirituaalset praktikat sadhana’t on Sul võimalus seda ahelreaktsiooni muuta. Sa võid luua uusi, sügavalt integreeritud harjumusi, mis täidavad Sinu kõrgemat eesmärki.

Pane tähele, et igal joogide poolt antud krijal ja meditatsioonil on spetsiifiline mõju, mis on kirjeldatud selle praktika juhendis (sh. praktika aeg). See konkreetne mõju avaldub meie olemuses vastavalt praktika intensiivsusele. Väike kokkuvõte joogide teadmistest praktika intensiivsuse kohta meie tervikolemusele.

Igapäevase meditatsiooni praktika mõju

3-minutit: meditatsioon muudab elektromagnetvälja ja vereringet

11-minutit: meditatsioon hakkab muutma närvi ja näärmesüsteemi

22-minutit: meditatsioon tasakaalustab kolm mentaalset keha (negatiivne, positiivne ja neutraalne meel)

31-minutit: meditatsioon võimaldab näärmetel, hingamisel ja kontsentratsioonil mõjutada kõiki füüsilise keha rakke ja keha biorütme. Mõju ulatub kõikide elementide ja meele projektsiooni tasanditele.

62-minutit: muudab aju hallollust. Alateadlik meel ja meele väline projektsioon integreeritakse

2.5 tundi: muudab kogu psüühikat seda ümbritseva magnetväljaga nii, et alateadlik meel hoitakse uues mustris teda ümbritseva universaalse meele poolt

Joogapraktika (meditatsiooni või krija) kestvus päevades

40 päeva – aitab muuta negatiivset harjumust ja jälge alateadvuses, mis mõjutab sinu käitumist ja alateadlikke reageeringuid väliskeskkonnas.

90 päeva loob/salvestab alateadvuses uue harjumuse, mis toetab teadlikku meelt ja tegusid. Muutus on püsiv ja sügav.

120 päeva kinnitab alateadvuse ja teadliku meele harjumuse täites kriya ja mantra eesmärgi, mille positiivsed mõjud salvestatakse jäädavalt psüühikasse.

1000 päeva muudab sind harjumuse meistriks ja selle mõju ulatub läbi kõikide spirituaalsete kehade.

Mine üles