40-päevane praktika kevad 2020

Hei joogasõbrad!

Hetkel on olukord selline, et rühmatundi mõnda aega teha ei saa ja selleks, et meel ja keha ikka vormis ning värske püsiks, olen koostanud joogapraktika kava, mida iseseisvalt praktiseerida. Lisaks üleüldisele segadusele inimeste maailmas on meid ootamas kevadine pööripäev (20.03.2020) ning Loodus liigub uude rütmi. Ka meil, inimestel, oleks mõistlik end selle muutusega kooskõlas hoida ning tuua oma keha ja meel talveunest välja.

Niisiis, kutsun teid kevadisele 40-päeva praktikale. Seekordne praktika koosneb jälle kolmest osast:

1)     Puhastuse (Detox) krija – Aeg: 40 minutit. Laadi alla inglisekeelne krija juhend . Krija viimase harjutusena on meditatsioon mantraga (Sat Nam Wahe Guru). Sa võid seda mantrat lugeda monotoonis, kuid rütmi hoidmiseks võid kasutada ka muusikalist versiooni, mille leiad SIIT. Selle ja praktika 3 muusika leiad ka Apple Music’ust, artist “Kalev Klaar”, shared playlist “40-Day 17.03.2020”.

See krija algatab ja stimuleerib kogu organismi puhastusprotsessi – nii mentaalse, emotsionaalse kui ka füüsilise keha. Lisaks liigutab see krija keha ja meele energiaid ning hoiab Sind vitaalsena.

2)     Hingamise meditatsioon (Breath of Ten – Meditation To Become Disease-Free) – Aeg: 16.5 minutit. Laadi alla inglisekeelne meditatsiooni juhend.

See meditatsioon on magnetilise energia teraapia. Kui meditatsiooni ajal hoida käte vahel loodud magnetilist energiat, siis see harjutus stimuleerib meie juhtimiskeskust ajus, et äratada immuunsussüsteemi.

3)      Meditatsioon, et hoida Sind ohtudest eemal (Meditation To Take You Out of Danger) – Aeg: kuni 31 minutit. Laadi alla inglisekeelne meditatsiooni juhend.

       Seda mantrat saab lugeda monotoonis, kuid rütmi hoidmiseks võid kasutada ka muusikalist versiooni, mille leiad Apple Music’ust, artist “Kalev Klaar”, shared playlist “40-Day 17.03.2020”.

See meditatsioon on mõeldud neile, kes tunnevad end praegusel ajal ohustatuna ja hirmununa. Selles meditatsioonis kasutava mantra loob väga kaitsva aura, mis tugevdab Sinu võimet hoida meele kohalolu sisemist joondatust, et teha õigeid valikuid stressiolukorras.

KOOSTA ENDALE SOBIV 40-PÄEVA KAVA

Ülaltoodud praktikad võimaldavad koostada endale sobiv kava, mis oleks jõukohane nii ajaliselt kui ka füüsiliselt. Minu soovitused on järgnevad:

1)        Puhastuse (Detox) krija on täispikk praktika koos meditatsiooniga. Krija harjutuste aegade valikul pea silmas järgnevat:

– tee soojendusharjutusteks seljapainutused (istu kandadel või lihtsas asendis) ja/või kassi-lehma asendis seljapainutusi 3-5 minutit;

– ära muuda krija harjutuste järjekorda;

– kui otsustad harjutuste aegu vähendada siis tee seda proportsionaalselt. Minu soovitus on alustada vähemalt ½ aegadega ning pikenda aegu vastavalt oma vastupidavuse ja enesetunde kasvule;

– puhka harjutuste vahel 0.5 kuni 1 minut;

– tee lõpulõdvestus 7-11 minutit sõltuvalt praktika intensiivsusest.

2) Hingamise meditatsiooni võib teha lisaks punktis 1 toodud kirjale peale pikka lõdvestust, aga ka täiesti eraldi praktikana. Kui Sa teed seda meditatsiooni eraldi praktikana, siis tee ette mõned soojendusharjutused ja siis meditatsioon. Võid alustada 3-5 minutiga ja aega siis pikendada vastavalt enesetundele igal nädalal 3 minuti võrra.

3) Meditatsioon, et hoida Sind ohtudest eemal (Meditation To Take You Out of Danger)  – vali sobiv aeg, loe juhend läbi ja kasuta rütmi hoidmiseks muusikalist versiooni (link on eespool). Alusta 11 minutiga, ja edaspidi pikenda aega regulaarselt kuni 31 minutini.

NB! Need kolm praktikat on kõik eraldiseisvad, neid võib ka koos tegema, kuid ei pea. Sa võid vabalt ka valida ühe kolmest praktikast ja teha seda eraldi 40 päeva jooksul. Vali miinimumprogramm, mille teed igaljuhul iga päev ära ja pikenda aegu (või laienda programmi) siis, kui tunned, et oled võimeline rohkemaks.

KUIDAS JA MILLAL SEDA PRAKTIKAT TEHA?

Praktikat teeb igaüks oma kodus. Vali praktika tegemiseks iga päev kindel aeg – parim aeg praktika tegemiseks on hommik, kohe peale ärkamist kella 06.00-08.00 vahel (päikesetõusu eelne aeg). Hea oleks, kui sa teed praktikat iga päev samal ajal, siis on see keha ja meele rütmidele kõige mõjusam.

PRAKTIKA TEGEMISE ÜLDISED REEGLID

Ole enda suhtes aus ja vägivallatu. Alusta praktikat lühemate aegadega, jälgi et tehnika oleks õige ja pikenda praktika aega järk-järgult.

SISSE- JA VÄLJA HÄÄLESTAMINE

Enne praktikat kasuta sissehäälestamiseks mantrat Ong Namo, Guru Dev Namo, 3x ja väljahäälestamisel kolm korda Sat Nam.

TOETUS

1) Kuna hetkeseisuga joogatunde ei toimu, siis vastan küsimustele ja olen teile toeks selle praktika läbiviimisel maili (kalev@klaarsus.com) või kodulehe paremal all nurgas olevale chat’i nupule vajutades saad jätta oma küsimuse.

2) Kommentaarid selle artikli all – Kui soovid jagada oma kogemust või küsida midagi, millest on ka teistel lugejatel abi, siis lisa artikli all olevasse kommentaariumisse oma kommentaar.

Julgustan kõiki alustama ja kaasa lööma sellel 40-päevasel praktikal. See on võimalus kogeda joogapraktika mõju oma elus. Olen väga tänulik ka igasuguse tagasiside eest, mida see praktika Sinu elus muudab. Olen kindel, et muutus on käegakatsutav….

KAHTLEN VEEL, KAS IKKA VIITSIN JA KAS SELLEST PRAKTIKAST ON MULLE MINGIT KASU?

Loe artiklit „40 päeva joogapraktika“ ja võta end kokku ning tee endale sobiv 40-päeva kava. 

Mine üles