Ametüst

vana rahu ise

MEELERAHU | KAITSE | VAIMSUS | KAITSE | TARKUS | VAIMNE ÕPETAJA | INTUITSIOON

Füüsiline tasand
Valu leevendamine, põletike leevendamine, närvisüsteemi rahustaja, palaviku alandamine, unehäired, migreen, kasulik soolestikule, eemaldab parasiite, psühhiaatrilised haigused (va paranoia, skisofreenia). Sõltuvused ja kehalised blokeeringud, vererõhku alandav.
Psühholoogiline tasand
Balansseerib emotsioone, rahustab, lõdvestab stressiseisundit, aitab toime tulla väliste ärritajatega.
Ametüst tekib kivimites olevates suletud õõnsustes(geoodides), seetõttu sümboliseerib ta enesesse süvenemist ning vaimu ja mateeria ühinemist. Tema lillas värvuses on ühinenud taeva ja hinge sinine ning maa ja vere punane värv. Lilla värv näitab inimese vaimseid võimalusi ja aitab vanast loobuda.
Vaimne tasand
Aitab avada uusi vaimseid perspektiive, aitab kõrvaldada piiranguid, mida endale sead vaimsel arengul. Aitab luua sisemist distsipliini ja keskendumisvõimet - mediteerimisel jm. vaimsetes praktikates. Kõrge vibratsiooniga- kaitse kivi. Hingekivi - vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma.
Astroloogia
Veevalaja, Kaalud, Kaksikud
Keemiline koostis ja tugevus
Koostis: SiO2 ränidioksiid
Tugevus: 7.0
Struktuur: Trigonaalne
Värvus
Helelillast tumelillani
Chevron ametüst
Tumelilla valge kvartsi triipudega – triibud moodustuvad V-tähe kujuliselt, sellest on tulnud ka tema nimi. Chevron ametüst on üks võimsamaid kolmanda silma avajaid.
Muu info
Ametüst tekib kivimites olevates suletud õõnsustes (geoodides), seetõttu sümboliseerib ta enesesse süvenemist ning vaimu ja mateeria ühinemist. Tema lillas värvuses on ühinenud taeva ja hinge sinine ning maa ja vere punane värv. Lilla värv näitab inimese vaimseid võimalusi ja aitab vanast loobuda.

MEIE E-POE AMETÜST

Mine üles