Kuidas kasutada eeterlikke õlisid?

Eeterlike õlide kasutamine teraapias ja meeleolu loomisel

Eeterlikud õlid omavad toimet füüsilisele kehale läbi nina ning lisaks imenduvad õlid ka naha kaudu. Lisaväärtuseks on eeterliku õlide energeetiline mõju meie energiakehadele ümbritsedes end õlide energeetilise väärtusega.

Eeterlike õlide kasutamiseks on palju erinevaid võimalusi:

Vann

Eeterlikke õlisid saab kasutada vannis nii teraapiaks kui ka naudinguks. Ära kasuta vannis õlisid, mille mõju nahale on ärritav. Lisa eeterlikku õli otse vannivette või – isegi parem – eeterlikku õli saab lahjendada teelusikas taimeõlis, teelusikas mees või pooles tassis piimas (mesi ja piim on suurepärased emulgaatorid ja aitavad aroomiteraapilisel eeterlikul õlil veega seguneda). Kõige ohutumad õlid, mida igaüks saab vannis kasutada, on lavendel ja rooma kummel nende õrnade mitteärritavate omaduste tõttu. Kui soovite teistega eeterlike õlidega katsetada, jälgige õlisid, mis võivad tekitada valgustundlikkust otseses kokkupuutes nahaga. Pidage meeles, et õli ei hajutata ega lahjendata vees; see on oma täielikus väes, nii et kasutage ettevaatlikult, üks tilk korraga. Kasutage kuni kaheksa tilka valitud eeterlikku õli või õlisegu. Valmista ette vann nagu tavaliselt ja lisa lihtsalt vette eeterlikku õli (või õlisegu). Hoia vannitoa uks kinni, et aroom ei hajuks. Enne sisenemist sahistage kätega tugevasti vannivees. Kui kasutate Oshadhi vanniõlisid, lisage paar korki vanniõli jooksvasse vette vahetult enne vanni täitumist.

Rindkere hõõrumine

On palju eeterlikke õlisid, millel on puhastav toime ja mida soovitatakse kasutada hingamissüsteemi toetamiseks. Nende hulgas on eukalüpt, nulg, rosmariin, lavendel.  Valmistage ise segu eeterlikest õlidest – lisa 10-20 tilka eeterlikke õlisid ja 30 ml baasõli ning hõõruge rinnale ja selja ülaosale.

Kompress

Kompress on puhas, niiske, volditud riie, millele on sisse piserdatud eeterlikke õlisid ja mis seejärel kantakse probleemsele keha piirkonnale. Kompress võib olenevalt otstarbest olla külm või soe. Täida väike kauss veega, lisa 2–5 tilka eeterlikku õli, sega hoolsalt, leota lappi,  vääna kuivemaks ja kanna kehale. Korda seda protseduuri vastavalt vajadusele.

Difuusorid ja nebulisaatorid

Sul on võimalus mõne minuti jooksul ruumi iseloomu täielikult muuta, kasutades mõnda tilka sobivat eeterlikku õli või õlidesegu difuusoris või nebulisaatoris. Aroomiteraapia difuusorid ja nebulisaatorid sobivad ideaalselt ka õhu puhastamiseks ja värskendamiseks.

Nebulisaatorid pihustavad eeterlikke õlisid ruumi ilma kuumutamata ja veeauruta ning seetõttu on eeterlike õlide molekulide toime kontaktis õhus levivate bakterite ja viirustega kõige tõhusam. Lisaks vajab nebulisaator vähem tööaega (20 minutit tööd tagab 2-3 tunnise mõju), et saavutada ruumis soovitav aroomiterapeutiline efekt. 

Aroomidifuusorid pihustavad eeterlikke õlisid ruumi koos veeauruga ja toimivad ruumis lahustatud kujul. Difuusori lisaväärtuseks on tavaliselt ruumi niisutusvõime, et muuta õhuniiskust meie tervisele sobivamaks (eriti kütteperioodil).

Otsene rakendamine

Mõningaid eeterlikke õlisid, nagu näiteks lavendel ja teepuu, võib piserdada putukate, kriimustuste ja põletuste leevendamiseks otse nahale.

Jalgade ja käte vann

Kui jalad tunnevad end hästi, tunnete ka ise, et kõik on hästi – jalad on aroomiteraapias väga oluline valdkond. Seda nii nende refleksoloogiapunktide tõttu, mis mõjutavad kõiki kehapiirkondi, kui ka seetõttu, et jalgade nahk imab kiiresti eeterlikke õlisid. Jalavannide väärtust on tunnustatud juba sadu aastaid. Need on suurepärane viis enda hellitamiseks ja on väga praktilised olukordades, kus täielik aroomiteraapiline vann pole võimalik, näiteks puuetega ja eakatele või inimestele, kelle korteris on ainult dušš. Kätevannid võivad valutavate liigestega inimestele olla rahustavad. Kasutage 2–4 tilka valitud eeterlikku õli ühe kaussi vee kohta. Jahe vesi taastab ja soe vesi lõdvestab.

Kuristamine

Esmalt segage eeterlikku õli ühe teelusika meega. Seejärel lahjendage sooja veega, kuni mesi on lahustunud. Kurista väikese kogusega ja sülita välja. Kasutage 1-2 tilka eeterlikku õli 30 ml sooja vee kohta.

Sissehingamine

Piserdage mõni tilk aroomiteraapiaõli taskurätikule ja hingake vajadusel sisse. Teise võimalusena lisage aurutatud vee kaussi kolm tilka eeterlikku õli,  katke oma pea suure rätikuga, sulgege silmad, pange oma nägu vee kohale ja hingake sügavalt sisse vastavalt vajadusele. 

Sisemine kasutamine

Eeterlikke õlisid saab kasutada sisemiselt, kuid seda ei tohiks teha ilma korralike teadmisteta. Prantsuse aroomiteraapia süsteem põhineb eeterlike õlide kasutamisel „ravimitena”, kuid selles riigis nõuab „aroomiterapeudiks” saamine arstiga sarnase kvalifikatsiooni olemasolu. Seetõttu soovitame eeterlikke õlisid mitte sisse võtta ilma kvalifitseeritud terapeudi soovituseta. 

Massaaž

Massaaž on üks parimaid viise aroomiteraapiliste eeterlike õlide kogemiseks, kombineerides seda baasõli eeterlike õlidega. Massaaž lõdvestab lihaseid ja parandab vereringet ja lümfivoolu, rahustab füüsilist pinget ja leevendab vaimset stressi. Eeterlikud õlid tuleb enne nahale kandmist alati lahjendada kvaliteetses baasõlis. Tavaline lahjendus on umbes 10-20 tilka eeterlikku õli 30 ml baasõli kohta. Tundliku naha korral vähenda kontsentratsiooni veelgi. Oshadhi massaažiõlid on imeliselt rikkad segud, mis on loodud kindlatel eesmärkidel ja sisaldavad 10–13% eeterlikku õli. Nii et saate neid vastavalt vajadusele lahjendada. Võite proovida ka oma massaažiõli loomist, ühendades umbes 5 ml oma lemmik Oshadhi eeterlike õlide segu 200 ml Oshadhi orgaanilise baasõliga, näiteks magusa mandli, sarapuupähkli või päevalilleõliga.

Suuvesi

Aroomiteraapiliste eeterlike õlide antiseptiline ja antibakteriaalne toime võib olla hea hingeõhu värskendamiseks ja igemete tervise parandamiseks jne. Lisage lihtsalt mõni tilk eeterlikku õli tassi veega ja loputage suus mõnda aega. Ära neela alla.

Saun

Sauna värskendamiseks ja eeterliku õli ravitoime nautimiseks segage viis tilka valitud eeterliku õli saunaämbrisse ja valage vesi kuumadele kerisekividele. 

Lõhnav padi

Üks või kaks tilka aroomiteraapiaõli padjapüürile või padjapüüri sees olevale koele on suurepärane viis eeterlike õlide rahustava ja ravitoime nautimiseks. Jälgige, et õli silma ei satuks!

Oshadhi eeterlikud õlid

Oshadhi õlid on parima terapeutilise kvaliteediga ja energeetiliselt puhtad. Oshadhi eeterlike õlide tarnimisel on lähtutud järgmistest põhimõtetest:

  1. Oshadhi ostab ainult otse kasvatajatelt (farmeritelt), tagades selle, et tootja saaks tooraine eest õiglase tasu;
  2. Oshadhi ostab ainult tootjatelt, kes jagavad jätkusuutliku orgaanilise põllumajanduse põhimõtteid;
  3. 70% Oshadhi õlidest on orgaanilised või metsikult kasvavatelt põldudelt;
  4. Eeterlike õlide destilleerimine toimub madala surve ja temperatuuriga peaaegu kõikidel juhtudel;
  5. Oshadhi õlid on põhjalikult testitud kasutades erinevaid meetodeid;
  6. Õlide pudelisse villimise protsess minimiseerib elektromagnetilise radiatsiooni mõju;
  7. Oshadhi eetos soosib kogu planeedi heaolu.

Vaata Oshadhi õlide valikut meie veebipoest.

Oshadhi globaalsest brandist saad lugeda SIIT.

Mine üles