Eeterlike õlide puhtus ja võltsimine

Eeterlike õlide kvaliteet on märkimisväärselt erinev. Oleme siin kirjeldanud mõned peamised tegurid, mis mõjutavad eeterliku õli kvaliteeti.

Terapeutiliseks või tööstuslikuks kasutamiseks?

Ainult ligikaudu 5% kogu eeterlike õlide kogutoodangust on lõppkokkuvõttes ette nähtud terapeutiliseks kasutamiseks. Enamik eeterlike õlide tootmist on seotud lõhna- või maitsetööstuste, pesupulbri jms tootmisega, ning öeldes seda otse ja selgelt on nende kvaliteedinormid oluliselt madalamad. See tähendab, et kui eeterlik õli hangitakse vahendajalt, kes tarnib otse tööstustele, on üsna ebatõenäoline, et õli oleks ravikvaliteediga.

Tööstuslik tootmine

Tööstuslikus tootmises üritatakse üldiselt saada konkreetset normeeritud reprodutseeritavat lõhnaainet või identset toimeainet. Neid õlisid ei esitata hinnakirjades tavaliselt kindla botaanilise nime all. Põhjus on see, et neid õlisid toodetakse kas väiksema väärtusega erinevatest liikidest, segakultuuridest või segamisel sünteetiliste komponentidega.

Terapeutiline kasutamine

Terapeutiliseks kasutamiseks soovime saada puhast, muutmata omadustega õli, millel on hea energeetiline väärtus ja selge aroom. Mida täpsem on eeterliku õli kirjeldus, seda väiksem on ostjal soovimatu toote ostmise oht. Ettevõte, kes saab oma kliente oma õlidest täpselt teavitada, näitab, et need tooted on paremini ühendatud algsete taimedega ja seetõttu on võltsimise võimalused minimaalsed.

Õige märgistamine

Läbipaistvuse ja selguse huvides on Oshadhi eeterlikud õlid märgistatud järgmiselt:

  •  täpne botaaniline nimi
  •  päritoluriik
  •  destilleerimiseks kasutatav taimeosa
  •  viljelusviis
  •  peamised biokeemilised ühendid.

Hankimine otse kasvatajalt

Ülaltoodud punktidest kinnipidamise tagamiseks pole heal aroomiteraapiaettevõttel muud valikut, kui hankida eeterlikke õlisid otse kasvatajalt / tarnijalt ning luua tihedad suhted põllumajandustootjatega, kes kasvatavad tervendavaid taimi kõrgeimate standardite järgi. Sellise isikliku kontakti kaudu teame, et nad kasutavad jätkusuutlikke ja loodust hoidvaid kultiveerimismeetodeid ja et nad kasutavad destilleerimismeetodeid, mis ei kahjusta taimede puhast essentsi.

Nõuded terapeutiliseks kasutamiseks

Kõik raviotstarbelised õlid peaksid olema 100% puhtad looduslikud tooted. See ei tähenda keemiliste lisandite kasutamist; alkoholiga lahjendamist ega teiste õlidega lahjendamist, välja arvatud juhul, kui see on vajalik teatud eesmärkidel (st taimele juurdepääsuks, kuna see on liiga tahke, või spetsiaalselt uute toodete, segude jms loomiseks). Eeterlikud õlid ei tohi rääsuda ega värvituks muutuda.

Võltsimine

Kõige tavalisemad eeterlike õlide võltsimise meetodid on:

  •        Lahjendamine taimsete baasõlide, alkoholi ja sünteetiliste õlidega (mis on odavamad).
  •        Segamine sama taime, kuid teisest riigist pärit odavamate õlidega. Näiteks: Bourbon geraanium koos Hiinast pärit geraaniumiga; Maroko mürt koos Balkanist pärit mürdiga; Siberi kuusk koos Hiina kuusega jne.
  •        Segamine sama taime odavamate eeterlike õlidega, mis on ekstraheeritud taime teisest osast, näiteks: nelgi pungi nelgi lehtedega; kaneeli koort kaneeli lehega; Angelica juur Angelica lehega …
  •        Lahjendamine sarnaste liikide taimede odavamate eeterlike õlidega. Näiteks: liivatee (thymus vulgaris) loodusliku tüümianiga (thymus mastichina); lavendel koos lavandiiniga; Tseiloni kaneel Hiina cassiaga;
  •        Võltsimine erinevate taimede või sarnase nimega liikide odavamate eeterlike õlidega. Näiteks: Ida-India nn Lääne-India sandaalipuuga (Amyris); sidrunhein litseaga; patšuli eukalüptiga; verbena sidrunheinaga; tärpentiniga viiruk; Roosipuu Ho-õliga; meliss koos “India melissiga”; muskaatsalvei lavendliga; mandariin apelsiniga jt.
  •        Segamine isoleeritud looduslike või (pool) sünteetiliste ühenditega. Näiteks: sidrun sidruni ja apelsini-terpeenidega; piparmünt mentooliga; eukalüpt koos tsineooliga; geraanium koos geranioli või tsitronellooliga; rosmariin kampriga; tüümian koos tümooli või karvakroliga; kardemon terpenüülatsetaadiga; elemi apelsini terpeenidega; muskaatsalvei linalüülatsetaadi või sünteetilise linalooliga…

Puhtuse kontrollimine

Oluline on läbi viia hoolikas eeterlike õlide puhtuse laboratoorne testimine, kasutades gaasikromatograafiat ja vajadusel mass-spektrograafiat. See tagab, et kõik meie eeterlikud õlid on 100% puhtad. Oshadhi toodete valimise eeltingimuseks on põhjalik analüüs ja kvaliteedikontroll, mida toetavad käimasolevad tipptasemel laborikatsed. See hõlmab näiteks järgmisi teste:

  • Optiline pöörlemine,
  • Tihedus,
  • Valguse murdumine,
  • Gaasikromatograafiline analüüs,
  • ja vajadusel mass-spektrograafia
Mine üles