Müügitingimused

Klaarsuse veebipoe müügitingimused

 

Veebipoe klaarsus.com (edaspidi Veebipood) omaniku andmed on alljärgnevad:

Klaarsus OÜ

registrikood 10575995

KMKR nr. EE100564912

asukoht Taluranna põik 3, Haabneeme, 74001, Viimsi vald, Harjumaa

e-posti aadress info@klaarsus.com

kontakttelefon ja klienditoe number +372 50 76378

klienditoe lahtiolekuajad tööpäeviti: E-R 9.00-19.00

pretensioonide esitamine e-posti teel info@klaarsus.com või helistada telefonil +372 5076378

 

1. Müügitingimuste kehtivus

1.1. Käesolevad müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel ja teenuste osutamisel.

1.2. Veebipoes tellimust vormistades kinnitab ostja, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

2. Kaupade hinnad

2.1. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde, hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu 20%. Hinnale lisandub kauba kättetoimetamise tasu.

2.2. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub kohaletoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale ostukorvis tellimuse vormistamisel vastavalt punktis 3.4 toodud tasudele.

2.3. Üle 30 euro ostu toimetame ostja poolt valitud pakiautomaati Eestis tasuta.

2.4. Teave kauba kohta (mõõdud, kogukaal, kaal ühiku kohta) on esitatud Veebipoes vahetult toote lehel.

3. Tellimuse vormistamine ja saatmiskulud

3.1. Ostja ostukorv luuakse hetkel, kui klient on vajutanud tootelehel olevale nupule "Lisa ostukorvi".

3.2. Ostja saab muuta ostukorvis olevate toodete kogust ning neid vajadusel ostukorvist eemaldada.

3.3. Ostukorvis olevad tooted on tellimuse kinnitamiseni saadaval ka teistele ostjatele.

3.4. Tellimuse vormistamisel tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Ostjal on võimalik valida alljärgnevate kohale-toimetamise viiside vahel:

3.4.1. SmartPOST pakiautomaati (pakke- ja saatekulud 3.59 eurot koos käibemaksuga), üle 30 euro ost tasuta;

3.4.2. Omniva pakiautomaati (pakke- ja saatekulud 3.59 eurot koos käibemaksuga), üle 30 euro ost tasuta;

3.4.3. DPD pakiautomaati (pakke- ja saatekulud 2.39 eurot koos käibemaksuga), üle 30 euro ost tasuta;

3.4.4. Kulleriga koju (pakke- ja saatekulud 4.30 eurot koos käibemaksuga).

3.4.5. Kaubale on võimalik ka ise järgi tulla aadressile Veebipoe asukohta Taluranna põik 3, Haabneeme, 74001, Viimsi vald, Harjumaa. Ise kaubale järele tulles väljastame ostjale kauba tasuta.

3.5. Pärast ostu kinnitamist saadetakse ostjale e-postile tellimuse kinnitus.

3.6. Pärast tellimuse eest tasumist saadetakse ostja e-postile arve.

3.7. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumiseks Veebipoe arvelduskontole.

3.8. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh. kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saamisest.

 

4. Tellitud kauba eest tasumine

4.1. Tellitud kauba eest on võimalik tasuda koheselt pangalingi (ainult SEB, LHV ja Swedbank klientidele) kaudu ja kaardimaksega (VISA ja MASTERCARD’i deebet või krediitkaart).

4.2. Juhul kui klient ei tasu punktis 4.1 kirjeldatud makseviisiga ning valib makseviisiks „Tulen ise järele“ või „Maksan pangaülekandega“, siis saadetakse kliendi e-postile tellimuse kinnitus, mille tasumiseks on aega 3 kalendripäeva.

4.3. Kui klient ei ole tellimuse eest tasunud 3 kalendripäeva jooksul alates tellimuse esitamisest, loeb Veebipood seda kliendi sooviks ostust loobuda ja tühistab tellimuse.


5. Kaupade kohaletoimetamine

5.1. Veebipood saadab kaupu Eestisse.  

5.2. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures vastavalt punktis 3.4 toodud tasudele.

5.3. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-4 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.

5.4. Erandlikel juhtumitel on Veebipoel õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.


6. Taganemisõigus

6.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

6.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

6.3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
6.4. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

6.5. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ja saata see e-posti aadressile info@klaarsus.com hiljemalt 14-päeva jooksul kauba kättesaamisest.

6.6. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui taganemise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

6.7. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

6.8. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamises, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

6.9. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

6.10. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasemast asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood ostjale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

6.11. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 

7. Pretensiooni esitamise õigus

7.1. Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

7.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@klaarsus.com või helistades telefonil +372 50 76378.

7.3. Ostjal on õigus müüdud kauba müügilepingule mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

7.4. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudustega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud hiljemalt 14 päeva jooksul.

7.5. Veebipood vastab ostja esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

 

8. Otseturundus ja isikuandmete töötlemine

8.1. Veebipood töötleb ostja isikuandmeid müügilepingu täitmiseks ja ka Veebipoe õigustatud huvi alusel. Veebipoe privaatsustingimused kirjeldavad detailselt poolte õigusi, kohustusi ja vastutust. 

 

9. Vaidluste lahendamine

9.1. Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile info@klaarsus.com või helistada telefonil +372 76 378.

9.2. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada SIIN. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

9.3. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 

Käesolevad Müügitingimused kehtivad alates 13.01.2020. 

 

Käesolevad Müügitingimused saab allalaadida .pdf faili kujul SIIT.