LASURIIT

LASURIIT

 • Märksõnad - Suhtlemine, sõprus, sisemine vägi, ausus, hea tuju, mõtteselgus, tarkus ja teadlikkus

  Tšakrad - Kurgutšakra, kolmas silm

  Füüsiline tasand – peavalu (migreenihoogude) leevendaja, kasulik hingamis-ja närvisüsteemile ning kurgule, kõrile ja kilpnäärmele. Puhastab elundeid, luuüdi, harknääret ja immuunsüsteemi. Alandab vererõhku ning abistab unetuse korral. Abiks depressiooni ravis.

  Psühholoogiline tasand - lasuriit vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Ta annab ka unistuste teostamiseks julgust. Kivi harmoniseerib kõigi energiakeskuste avanemist ja puhastab aurat

  Vaimne tasand - aktiveerib oma kandja vaimseid võimeid ja teadlikult kasutades loob ühenduse vaimsete õpetajatega. Õpetab mõistma sõna jõudu.

  Muu info - Kuningsinine läbipaistmatu mineraal lasuriit on tuntud juba enam kui 7000 aastat. Idamaades on ta püha kivi. Hiinas ja Lähis-Idas hoiti seda uskumustega seotud õnnekivina ja just hiinlaste jaoks olid peaehete lasuriidist kuulikesed võimu sümboliks. Vanad kreeklased ja roomlased valmistasid lasuriidist kujukesi, kausikesi, pitsateid ja amulette, tema pulbrit kasutati rahvameditsiinis ravimina, sest arvati, et lasuriidipulber pikendab inimese eluiga.

  Astroloogia – kaalud, ambur

  Keemiline valem: (Na, Ca)8Al6Si6O24(S, SO4) ,

  Tugevus: 5-6

  Koostis: Sodium Calcium Aluminum Silicate Sulfur Sulfate

  Kristallistruktuur: kuubiline

  Värvus: läbipaistmatu, indigo sinine, kuldne, hall – nende kõigi segu

  Klass/Grupp: silikaadid/sodaliit

Sildid: lasuriit