OBSIDIAAN

OBSIDIAAN

 • Märksõnad - Maandus, kaitse, puhastumine, muutused, kohtumine iseendaga

  Tšakrad - Juurtšakra

  Füüsiline tasand - obsidiaan aitab taibata haigusseisundi  põhjust

  Psühholoogiline tasand - obsidiaan aitab teada saada kes te tegelikult olete, lahustab vanad traumad ja blokeeringud tuues emotsionaalsesse seisundisse sügavust ja rahu, edendab kaastunnet ja tugevust. Aitab aru saada mustritest, mis teid enam ei teeni ja on piiravad, toob selgust mõtetesse ning loob usaldust. Obsidiaan seab meid silmitsi oma tumedama poolega – nõrkuste, hirmude, segaste tunnetega. Obsidiaaniga töötamisega kaasneb sageli sisemise haavatavuse kogemus. Obsidiaan viib meie olemusest välja kurbuse, viha ja rahutuse  - esmalt võimendab ta kõike negatiivset, et saaksime neile otsa vaadata ja teadvustada ning seejärel vabaks lasta.

  Vaimne tasand - sobib neile, kes on valmis kohtuma oma tumedama poolega ja nägema vastandite olemuslikku ühtsust.

  Muu info - Obsidiaan on vulkaaniline klaas, ta tekib peale vulkaanipurset, kui laava jahtub nii kiiresti, et temas leiduvad mineraalid ei jõua kristalliseeruda. Vulkaanilise päritolu tõttu on kivi plahvatuslik, kuid samas ka kaitsev. Obsidiaan on piiranguteta ja kitsendusteta kivi seetõttu on tema mõju kiire ja suure väega.

  Astroloogia – skorpion, ambur

  Keemiline valem: SiO2

  Tugevus: 5-5,5

  Koostis: Silicon Dioxide- ränihapperikas vulkaaniline looduslik klaas

  Kristallistruktuur: amorfne

  Värvus: must, valgete laikudega (lumiobsidiaan), punakate laikudega (mahagon obsidiaan), läbikumav must( apatši pisar)

  Klass/Grupp: orgaanilised teisendid/obsidiaan

  Lumiobsidiaan – sümboliseerib valguse ja pimeduse tasakaalu, tasakaalustav naiselikku- ja mehelikku energiat, oma toimelt ja mõjult on ta pehmem, kui must obsidiaan.

Sildid: obsidiaan