KUUKIVI

KUUKIVI

 • Märksõnad – jumalanna energia, intuitsioon, emotsionaalne tasakaal, uued algused, viljakus, emadus, naiselik vägi

  Tšakrad – II tšakra

  Füüsiline tasand – tasakaalustab hormonaalsüsteemi, leevendab PMS vaevusi, reguleerib menstruatsiooni tsüklit, hea kivi raseduse ja sünnituse ajal, vedelike tasakaalustaja keha, häälestab bioloogilisele kellale, abiks šoki korral, rahustab hüperaktiivseid lapsi, abistab viljatuse probleemide puhul.

  Psühholoogiline tasand – tasakaalustab emotsioone ja vähendab ärevust, kuukivi on täidetud vastuvõtliku, passiivse, naiseliku energiaga – see tasakaalustab mehelikku-naiselikku energiat ja abistab mehi, kes soovivad kontakti saada oma naiseliku poolega. Suurepärane kivi maandamaks liigset macholikku meest ja liiga agressiivset naist. Kuukivi on seotud tundekehaga. Ta aitab teadvustada enda ja oma lähedaste tundeid, rahustab ärevat meelt.

  Vaimne tasand – intuitsiooni suurendaja, toob info alateadvusest teadvusesse, eriti tugev mõju on täiskuu ajal.

  Muu info – Kuukivi reageerib kuufaasidele. Ta on kõige tugevam täiskuu ajal imades siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu. Vana kuu ajal aitab kuukivi pöörduda sissepoole, jätta seljataha vana ja oma küsimustele unenägudest vastuseid leida. Kuukivi on iidsetest aegadest peetud jumalannade kiviks.

  Astroloogia – vähk, kaalud, skorpion

  Keemiline valem - Na(90-70%) Ca(10-30%) (Al,Si)AlSi2 O8

  Tugevus - 6-6,5

  Koostis - Sodium calcium aluminum

  Kristallistruktuur - monokliinne

  Värvus - läbikumav, sinaka läikega, kollakas, roosakas, valge, beez

  Klass/Grupp - silikaadid/põldpagu

Sildid: kuukivi