KUNTSIIT

KUNTSIIT

 • Märksõnad – tingimusteta armastus, avatud süda, andmine, sisemine rahu, elurõõm, isetus

  Tšakrad – Südamekeskus, kolmassilm, kroontšakra

  Füüsiline tasand – stimuleerib vereringet ja tugevdab südamelihast, langetõve puhul rahustaja, neutraliseerib anesteesia mõju, stimuleerib immuunsüsteemi, liitiumi sisalduse poolest on kasu psühhiaatriliste haiguste ja depressiooni puhul, aitab füüsilisel kehal taastuda emotsionaalse stressi mõjust.

  Psühholoogiline tasand – julgustab ennast väljendama ja suhtlema südame kaudu, soodustab alandlikkust, tänulikkust ja soovi isetult teenida, suurendab sallivust ja empaatiat

  Vaimne tasand – aktiveerib südametšakra ja joondab seda kurgutšakra ja kolmanda silmaga, suurendab intuitiivset tundlikkust ja ilumeelt, hea „tähelastele“, kellele Maa vibratsioon tundub liiga aeglane ja raske.

  Muu info – kuntsiidi energia sümboliseerib avatud südant, mis on vaba kurbusest ja hirmust ning kiirgab omakasupüüdmatut armastust, sisaldab liitiumi, mis on üks kergemaid algaineid luues kergust ja rõõmu. Kuntsiidi nime all müüakse sageli ka rohelist kuntsiiti, mis on tegelikult Hideniit (kollakas, roheline spodumeen, mis on omadustelt kuntsiidile väga sarnane).

  Astroloogia –lõvi, skorpion, jäär

  Keemiline valem – LiAlSi2 O6

  Kristallistruktuur –monokliinne

  Tugevus – 6,5-7

  Koostis – liitium-alumiiniumsilikaat

  Värvus –läbipaistev roosa, punakaslilla

  Klass/Grupp –silikaadid/spodumeen

Sildid: kuntsiit