AMETÜST

AMETÜST

 • Märksõnad - Meelerahu, kaitse, vaimsus, tarkus, vaimne õpetaja, intuitsioon

  Tšakrad - Kolmas silm, kroontšakra

  Füüsiline tasand - Valu leevendamine, põletike leevendamine, närvisüsteemi rahustaja, palaviku alandamine, unehäired, migreen, kasulik soolestikule, eemaldab parasiite, psühhiaatrilised haigused (va paranoia, skisofreenia). Sõltuvused ja kehalised blokeeringud, vererõhku alandav.

  Psühholoogiline tasand- Balansseerib emotsioone, rahustab, lõdvestab stressiseisundit, aitab toime tulla väliste ärritajatega.

  Vaimne tasand . Aitab avada uusi vaimseid perspektiive, aitab kõrvaldada piiranguid, mida endale sead vaimsel arengul. Aitab luua sisemist distsipliini ja keskendumisvõimet - mediteerimisel jm. vaimsetes praktikates. Kõrge vibratsiooniga- kaitse kivi. Hingekivi - vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma.

  Muu info - Ametüst tekib kivimites olevates suletud õõnsustes(geoodides), seetõttu sümboliseerib ta enesesse süvenemist ning vaimu ja mateeria ühinemist. Tema lillas värvuses on ühinenud taeva ja hinge sinine ning maa ja vere punane värv. Lilla värv näitab inimese vaimseid võimalusi ja aitab vanast loobuda.

  Chevron ametüst –  on tumelilla valge kvartisi tiipudega – triibud moodustuvad V-tähe kujuliselt, sellest on tulnud ka tema nimi. Chevron ametüst on üks võimsamaid kolmanda silma avajaid.

  Astroloogia - Veevalaja, Kaalud, Kaksikud

  Keemiline valem - SiO2

  Kristallistruktuur - trigonaalne

  Tugevus - 7

  Koostis - ränidioksiid

  Värvus - helelillast-tumelillani

  Klass/Grupp - silikaadid/kvarts

Sildid: ametüst