tingsha - tiibeti kellad 6.5cm

tingsha - tiibeti kellad 6.5cm

  • Saadavus: 5
Kaal: 245 g
Mõõdud: läbimõõt 6.5 cm
Päritolu: Nepaal
  • Hind:
  • 35.00€

- OR -
 
Tasuta transport

Üle 30 Eurose ostuga toimetame Sulle kauba pakiautomaati TASUTA

Tiibeti tingsha (or Ting-Sha) on väiksed metallist (tavaliselt pronksist) taldrikud, mida kasutavad Tiibeti budismi praktikud oma palvetes ja rituaalides. Kaks taldrikut on kokku seotud nahast paelaga. Taldrikuid omavahel kokku lüües tekib selge ja kõrge tooniga heli. Tingsha’d on tehtud väga paksust metallist ja need loovad unikaalse heli. Antiiksed tinghsa’d olid tehtud unikaalsest pronksisulamist, mis tekitasid väga harmoonilisi ülemtoone.

Kõrgekvaliteediliste tingsha’de puhul mõlemad taldrikud sobivad kokku – nende toon on võimalikult identne. Enamus tingsha’sid siiski ei ole perfektselt kokku sobitatud ja seetõttu tekitavad erinevaid toone. See on tingitud kaasaegsest tootmisprotsessist, kus paljud tingsha’d toodetakse samaaegselt ja on halvasti kokku sobitatud. Väga hea kvaliteediga tingsha’de korral on iga paar väga hoolikalt kokku sobitatud ja nad tekitavad identset heli (tooni).

Tingsha’d on oma vormi ja funktsiooni poolest selgelt eristatavad india, nepaali, hiina, türgi ja teistest taldrikutest.

Tänapäeval kasutatakse tingsha’sid koos tiibeti ja kristallkausside ning teiste instrumentidega meditatsioonis, muusikas ja heliravis.

Allikas: Vikipeedia

Lisaks on tingsha’de selge ja puhas heli hea kristallide ja ruumi puhastaja ning heliteraapia vahend.

Klaarsuse tingsha’d on valmistatud Nepaali meistrite poolt ning tarnitud otse Nepaali kaupmeeste poolt. Tingsha’dele on peale graveeritud draakoni sümbolid.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha