tiibeti helikausid lm 11cm

tiibeti helikausid lm 11cm

  • Saadavus: 3
Kaal: 420 g
Mõõdud: läbimõõt 11 cm, kõrgus 6.5 cm
Päritolu: Nepaal
Muu info: komplekti kuulub ka puust pulk (11 cm), ääristatud musta sametiga (5 cm)
  • Hind:
  • 35.00€

- OR -
 
Tasuta transport

Üle 30 Eurose ostuga toimetame Sulle kauba pakiautomaati TASUTA

Tiibeti helikausid (Tibetian Singing Bowls, rin gongs, Himalayan bowls or suzu gongs) on üks kellade liik, mida nimetatakse ka põrandal lamavaks kellaks. Erinevalt tavapärasest kellast või kellukesest, kus heli tekitakse kella sisse kinnitatud varrega, on tiibeti helikauss põrandal ülepoole keeratud lamav kauss, mille raami vibreerimisel tekib harmooniline heli, sageli ka harmoonilised ülemtoonid.

Tänapäeval kasutatakse Tiibeti helikausse meditatsioonides, muusika tegemisel ja isikliku heaolu loomiseks, samuti ka erinevates teraapiates (heliteraapia). 

Ajalooliselt on tiibeti helikausse kasutatud budistlikes praktikates, meditatsioonides ja esivanemate austamise tseremooniates. 

See konkreetne helikauss on masinaga valmistatud antiikse ja haamerdatud viimistlusega, ta on paksemast metallist ja "laulab" väga kõrgelt pulgaga kausi äärtel liigutades.

Allikas: Vikipeedia

Klaarsuse tiibeti helikausid on valmistatud Nepaali meistrite poolt ning tarnitud otse Nepaali kaupmeeste poolt. Tiibeti helikausid on käsitsi valmistatud seitsmest erinevast metallist (pronksi sulam, mis koosneb vasest, tinast, tsingist, raud, kuld, hõbe, nikkel). Teraapia helikausid on õhema metalliga ja pehmema viimstlusega. Tiibeti helikausi komplekt sisaldab lisaks helikausile ka puidust valmistatud pulka (sametiga kaetud ääred) (NB! padi ei ole komplektis). 

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha