tiibeti helikausid lm 16cm

tiibeti helikausid lm 16cm

  • Saadavus: 6
Kaal: 750 g
Mõõdud: läbimõõt 16 cm, kõrgus 7.5 cm
Päritolu: Nepaal
Muu info: komplekti kuulub ka puust pulk (16 cm), ääristatud musta sametiga (6 cm) ja värviline tikitud graveeringuga padjake (lm 5 cm)
  • Hind:
  • 75.00€

- OR -
 
Tasuta transport

Üle 30 Eurose ostuga toimetame Sulle kauba pakiautomaati TASUTA

Tiibeti helikausid (Tibetian Singing Bowls, rin gongs, Himalayan bowls or suzu gongs) on üks kellade liik, mida nimetatakse ka põrandal lamavaks kellaks. Erinevalt tavapärasest kellast või kellukesest, kus heli tekitakse kella sisse kinnitatud varrega, on tiibeti helikauss põrandal ülepoole keeratud lamav kauss, mille raami vibreerimisel tekib harmooniline heli, sageli ka harmoonilised ülemtoonid.

Tänapäeval kasutatakse Tiibeti helikausse meditatsioonides, muusika tegemisel ja isikliku heaolu loomiseks, samuti ka erinevates teraapiates (heliteraapia). 

Ajalooliselt on tiibeti helikausse kasutatud budistlikes praktikates, meditatsioonides ja esivanemate austamise tseremooniates. 

See konkreetne helikauss on käsitsi valmistatud antiikse viimistlusega, ta on paksemast metallist ja madalama tooniga.

Allikas: Vikipeedia

Klaarsuse tiibeti helikausid on valmistatud Nepaali meistrite poolt ning tarnitud otse Nepaali kaupmeeste poolt. Tiibeti helikausid on käsitsi valmistatud seitsmest erinevast metallist (pronksi sulam, mis koosneb vasest, tinast, tsingist, raud, kuld, hõbe, nikkel). Teraapia helikausid on õhema metalliga ja pehmema viimstlusega. Tiibeti helikausi komplekt sisaldab lisaks helikausile ka aluspatja ja puidust valmistatud pulka (sametiga kaetud ääred). 

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha