tiibeti helikausid - teraapiakausid lm 16-17cm

tiibeti helikausid - teraapiakausid lm 16-17cm

  • Saadavus: 8
Kaal: 600-750 g
Mõõdud: läbimõõt 16-17 cm, kõrgus 8 cm
Päritolu: Nepaal
Muu info: komplekti kuulub ka puust pulk (15 cm), ääristatud musta sametiga (5 cm)
  • Hind:
  • 85.00€

- OR -
 
Tasuta transport

Üle 30 Eurose ostuga toimetame Sulle kauba pakiautomaati TASUTA

Tiibeti helikausid (Tibetian Singing Bowls, rin gongs, Himalayan bowls or suzu gongs) on üks kellade liik, mida nimetatakse ka põrandal lamavaks kellaks. Erinevalt tavapärasest kellast või kellukesest, kus heli tekitakse kella sisse kinnitatud varrega, on tiibeti helikauss põrandal ülepoole keeratud lamav kauss, mille raami vibreerimisel tekib harmooniline heli, sageli ka harmoonilised ülemtoonid.

Tänapäeval kasutatakse Tiibeti helikausse meditatsioonides, muusika tegemisel ja isikliku heaolu loomiseks, samuti ka erinevates teraapiates (heliteraapia). 

Ajalooliselt on tiibeti helikausse kasutatud budistlikes praktikates, meditatsioonides ja esivanemate austamise tseremooniates. 

See konkreetne helikauss on käsitsi vormitud spetsiaalne teraapiakauss mattläike viimistlusega, ta on õhemast metallist ja pehmema kõlaga.

Allikas: Vikipeedia

Klaarsuse tiibeti helikausid on valmistatud Nepaali meistrite poolt ning tarnitud otse Nepaali kaupmeeste poolt. Tiibeti helikausid on käsitsi valmistatud seitsmest erinevast metallist (pronksi sulam, mis koosneb vasest, tinast, tsingist, raud, kuld, hõbe, nikkel). Teraapia helikausid on õhema metalliga ja pehmema viimstlusega. Tiibeti helikausi komplekt sisaldab lisaks helikausile ka puidust valmistatud pulka (sametiga kaetud ääred). 

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha