pärli hõbesõrmus

pärli hõbesõrmus

  • Saadavus: 1
Kaal: 12 g
Mõõdud: k 0.8 cm, l 1.8 cm, p 2.3 cm
Päritolu: India
Suurus: 17.5
Kristall: Magevee pärl
Materjal: Hõbe 925
  • Hind:
  • 51.00€

- OR -
 
Tasuta transport

Üle 30 Eurose ostuga toimetame Sulle kauba pakiautomaati TASUTA

Märksõnad – naiselikkus, jumalanna, kuninganna, tarkus, rahu, ilu

Pärl moodustub, kui limuse karpi satub võõrkeha, loomake hakkab selle ümber kerima pärlmutrit, et sissetungija paigal püsiks. Pärl ei ole kristall vaid on moodustunud kaltsiumkarbonaadist nagu limuski (teo) karpki.

Kõige hinnalisemad on naturaalpärlid ehk need pärlid, mis on moodustunud looduses. Tänapäeval kasutatakse ehete tööstuses nö kultuurpärleid, mida kasvatatakse kas magedas või soolases vees. Pärlite hindamisel arvestatakse kõige rohkem tema värvust (kalleimad on mustad ja roosad, odavamad kreemikad ja hallid), sära, pindmise pärlmutrikihi paksust, veatust, kuju ja lõhelisust.

Kuna pärl sünnib läbi suurte kannatuste, usutakse, et tänu sellele suudab ka pärl ise mõista inimeste kurbust ja valu. Legendides omistatakse pärlitele erilisi müstilisi võimeid ja raviomadusi. Rooma naised näiteks magasid pärlikeedega, et nende uni oleks magusam ja unenäod ilusamad. Indias usuti, et pärlid tagavad meelerahu ning muudavad keha ja vaimu tugevaks. Vanades Aasia kultuurides kasutati pärleid silmade, südamehaiguste, palaviku, seedehäirete ja verejooksu ravimiseks.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha

Sildid: pärl, hõbe