Kalev

Kalev KlaarKALEV KLAAR

Elu on seiklus ja rännak. Meie olemus on oluliselt laiem ja sügavam, kui meile on seni õpetatud ja mida peavoolu teabekanalid meis iga päev kinnistada üritavad. Meil kõigil on olemas vaba tahe ja võimalus astuda välja tavareaalsusest ning meenutada/meelde tuletada oma päritolu. Ja täna on olemas juba kõik võimalused ja eeldused, et muuta müstika reaalsuseks....

Mida teha, kuidas olla ja mõista seda inimeseks olemist siin ja praegu? Kas see peab olema tõesti nii keeruline, et ainult vähesed väljavalitud suudavad selle müsteeriumi lahendada? Mina arvan, et vastus peitubki just lihtsuses. Igaüks meist teab seda.... aga ei saa sellest aru, veel.

Kõik tarkused ja õpetusted saavad elutarkuseks, kui me neid ise oma elus kogeme ja mõistame. Tuleb ainult olla avatud ja vabastada end eelarvamustest, usaldada oma vaikset sisehäält ning alles siis saab elu müsteerium meis avaneda.

Mina kutsun Sind seiklema ja avama end kõigele, mida elu inimolendina meile pakub. Meil on vaja meelde tuletada, kes me oleme ja millised on meie võimalused. Sest need on tõesti piiritud. Selleks peame õppima esmalt vabaks laskmist – kõigest, mis Sind piirab ja vaevab ning kõigest näilisusest, mis meid ümbritseb.

Mina kutsun Sind Kundalini jooga tundi, et kogeda iidseid õpetusi, puhastada oma keha ja meelt ning avada end teadmistele, mis aitavad Sul meenutada...

Väike kokkuvõte minu teekonnast:

* Suusatamine – neli aastat spordikoolis, pühendumine ja iseseisvumine,
* Majandusteadus – kaks aastat pangandust ja neli aastat rahvusvahelist ärijuhtimist, võõrkeeled ja majandusteooria;
* Audiitorlus, finantsid ja eraettevõtlus – viisteist aastat praktilist kogemust rahvusvahelises ettevõtluses, palju eriskummalisi inimesi ja suhteid ning hindamatuid kogemusi.
* Terve hulk koolitusi nagu reiki, tantra ja palju, palju müstilisi raamatuid.  
* Ja praegusel hetkel jooga – viis aastat Kundalini joogat, õpetajate koolitus Karam Kriya (London) koolis (Tase 1) ja hetkel täiendan end Amrit Nam Sanovar joogakoolis Prantsusmaal Karta Singh'i juhendamisel (Tase 2). See kogemus on minus avamas mõistmist, et inimkogemus on midagi palju sügavamat ja lõpmatut, kui ma seni arvanud olen.

Kohtumiseni jooga tunnis,
Kalev

Kundalini joogast üldiselt

"Ma räägin teile joogast väga lihtsate terminitega. Inimese meel on oma potentsiaalis lõpmatu ja loov. Aga igapäeva praktilises reaalsuses on ta piiratud. Seega on vaja tehnilisi teadmisi, mida kasutades saaks igaüks meist avardada oma meelt tasakaaluseisundisse, mis võimaldaks meil kontrollida oma füüsilist olemasolu ja kogeda enese Lõputut Mina" – 
Yogi Bhajan PhD.

Jooga on oma olemuselt suhe – suhe teadvuse individuaalse osa ja lõputu teadvuse vahel. Jooga uurib ja avastab Sinu ulatust, sügavust, olemust ja potentsiaali inimolendina. See ongi lihtsalt öeldes kõik, mida jooga tähendab.

Ainult intellektuaalsed teadmised ei hoia ega säilita Sind. Teadmised saavad tegelikuks elutarkuseks siis, kui Sa koged neid oma südame ja olemusega ning kui need saavad Sinu isiklikuks kogemuseks. Elutarkuse omandamine sõltub aga Sinu enda praktikast ja distsipliinist.   

Kundalini joogas me õpime tundma inimelu kolmeosalist koostist:
  • Füüsiline keha. See on Sinu sõiduk reisil läbi inimelu. Füüsiline sõiduk on funktsionaalne süsteem. Ta võtab vastu, töötleb ja teostab ülesandeid. Ta vajab pidevalt puhastust, hoolitsust ja häälestamist. Tasakaal füüsilises kehas mõjutab otseselt Sinu kogemisvõimet. Sa pead oma keha eest teadlikult hoolt kandma, et keha saaks Sind muretult teenida. See on maksimum, mida Sa teha saad. 
  •  Meel. Nii nagu Sa mõtled, selline Sa oled. Meel juhib Sinu tegusid ja emotsioone. Kui Sul ei ole head kaarti, siis Sa ei tea, kuhu Sa lähed. Kui meel ei funktsioneeri viisil, et näha nähtamatut ja aru saada iga teo tagajärge, siis ei ole praktiliselt võimalik elada õnnelikku elu.
  •  Hing ja Vaim. Elu ei saa eksisteerida, kui tal ei ole suhet hinge ja vaimuga. Vaimul on palju tähendusi ja omadusi, üheks ühendusniidiks vaimu erinevate mõistete vahel on kosmilise energia voog. Me peame mõistma oma suhet selle lõputu kosmilise energiaga, vaimuga meie sees. Kui Sa koged oma päritolu reaalsusena, siis Sa oled õnnelik. Ole järjepidev igas olukorras ja seosta end ainult ühega – Sa oled osa Lõpmatusest ja kui Sa toetud alati sellele jõule, siis Sa pole kunagi õnnetu.

Kundalini tähendab teadlikkust. Kunadlini jooga on ülim tehnoloogia, et äratada teadlikkust ja tutvustada Sulle Sinu tegelikku olemust. See on Sinu olemuse loomulik lahtirullumine ja avastamine.

Kundalini joogas on kolm iseloomuomadust. Ta annab meile:
  • võimenduse – jõu muutuda, jõu muuta oma elu tähendusrikkaks
  •  pärandi – meie olemuse terviklikkuse, kaugemale isiku piirangutest
  •  päritolu ja sugupuu – ajaloo ja teadmiste jagamise terviklikkuse, millest me saame ja millest me anname ning jagame teistega.   

Kundalini jooga meestele

"Miks meestele ja kas meeste jooga on kuidagi teistmoodi?" on peamised küsimused, mis minult tihtilugu küsitakse. Sest mehed on lihtsalt teistmoodi (sh teemad nagu ajukeemia, närvi- ja hormonaalsüsteem, olemuslikud aspektid nagu suhtumine ellu, iseendasse, keskkonda jpm), mistõttu on mehele meeste grupis jooga praktiseerimine (eriti just alustamine) lihtsam ja loomulikum. Lisaks nendele aspektidele käsitleme joogatunnis mehele loomupärasemaid küsimusi, teeme temaatilisi joogatunde ja anname soovi korral koduseid praktikaid, samuti on meestele vajalik jagada ja saada toetust teistelt meestelt, sest teatud teemadest naiste seltskonnas lihtsalt ei räägita.

Minu isiklikust kogemusest ja vaatenurgast lähtuvalt veel see, et jooga on just meestele eriti vajalik. Kundalini jooga annab mehele palju uusi elulisi teadmisi, kogemusi ja tööriistu, kuidas avastada oma (ja meid ümbritseva reaalsuse) tõelist olemust – see on iga mehe jaoks väga suur väljakutse.

Hinnad

Esimene tund on kõikidele tasuta.
Edaspidi on üksiku tunni tasu 11 Eurot ja 10x kaart 90 Eurot.

Registreeru

Minu joogatund toimub 2x nädalas erinevates joogastuudiotes:
teisipäeviti kell 18.00-19.30 Kundalini Stuudios, Magasini 29a-9 (Tallinna kesklinn) on tund AINULT MEESTELE. Juhised kuhu tulla, leiad Kundalini Stuudio kodulehelt www.kundalinistuudio.ee/kontakt.
neljapäeviti kell 17.45-19.15 Elujõusaalis, Kaluri tee 5, Haabneeme (74001), Viimsi vald. See tund on avatud KÕIGILE, mehed ja naised. Lisainfot Elujõusaali tegemiste kohta leiad facebookist www.facebook.com/elujousaal.
Registreeru tundi  Meie kontaktid.

Mida peaks teadma enne joogatundi tulekut?

TERVISLIK SEISUND
Jooga tunnis osalemiseks ei ole vajalik eelnev joogapraktika. Jooga on mõeldud tervist tugevdava ja haigusi ennetava iseloomuga praktikana ega asenda meditsiinilist abi.

Tervisehäirete ja vigastuste korral konsulteeri enne joogatundi tulekut kindlasti perearsti ja/või vastava valdkonna eriala spetsialistiga ja kindlasti informeeri oma piirangutest joogaõpetajat.

Mõned valitud näited üldlevinud probleemidest/vigastustest (see nimekiri ei ole täielik) ja soovitused, kuhu pöörduda: VARUSTUS
Joogamatid. Joogatunnis osalemiseks ei ole ilmtingimata vajalik soetada erialast varustust. Kundalini Stuudios on olemas joogamatid ja pleedid, mida saad tunni ajal vabalt kasutada. Kui oled juba usinam jooga praktiseerija või teed joogat iseseisvalt kodus, siis soovitan soetada isiklik joogamatt. Hea valiku joogamatte leiad jooga e-poest epood.joogaklubi.ee/joogamatt.
Riietus. Joogatunniks võta kaasa mugav spordiriietus (särk ja püksid, jalatseid pole vaja), mis ei ole takistuseks venitusharjutuste tegemisel ja erinevates istumisasendites. Pikemaajalisel jooga praktiseerimisel soovitan soetada naturaalsest kiust (puuvill, lina, kanepikuid jms) heledad riided. Hea valiku jooga riideid meestele leiad e-poest epood.joogaklubi.ee/joogariided ja http:/www.spiritjooga.ee

MUU INFO
Jooga ei ole võistlus ega võrdlemine naabriga. Igaüks peab teadlikult arvestama oma keha eripärasid ja füüsilist hetkeseisundit. Jooga on protsess, kus regulaase harjutamise tulemusena hakkad kogema muutusi füüsilises kehas ja muudel tasanditel. Jooga mõjub erinevatel tasanditel, ka nendel, millest Sa varem ise teadlik ei olnud. Ole hinnangutest vaba ja järgi oma sisemist tunnetust ning ära lase oma meele hinnangutel kogemust eksitada.
Joogas on oluline õpetaja roll, praktika toimub õpetajalt õpilasele, samuti iseseisval praktiseerimisel on soovitatav hoida sidet oma õpetajaga.
Muude küsimuste korral kirjuta või helista julgesti. Head eneseavastamist ja kohtumiseni joogatunnis.
Moodul on loodud Digidisain O poolt. kodulehe tegemine e-poe