Kundalini joogast üldiselt

"Ma räägin teile joogast väga lihtsate terminitega. Inimese meel on oma potentsiaalis lõpmatu ja loov. Aga igapäeva praktilises reaalsuses on ta piiratud. Seega on vaja tehnilisi teadmisi, mida kasutades saaks igaüks meist avardada oma meelt tasakaaluseisundisse, mis võimaldaks meil kontrollida oma füüsilist olemasolu ja kogeda enese Lõputut Mina" – Yogi Bhajan PhD.

Jooga on oma olemuselt suhe – suhe teadvuse individuaalse osa ja lõputu teadvuse vahel. Jooga uurib ja avastab Sinu ulatust, sügavust, olemust ja potentsiaali inimolendina. See ongi lihtsalt öeldes kõik, mida jooga tähendab.

Ainult intellektuaalsed teadmised ei hoia ega säilita Sind. Teadmised saavad tegelikuks elutarkuseks siis, kui Sa koged neid oma südame ja olemusega ning kui need saavad Sinu isiklikuks kogemuseks. Elutarkuse omandamine sõltub aga Sinu enda praktikast ja distsipliinist.

 

Kundalini joogas me õpime tundma inimelu kolmeosalist koostist:

  • Füüsiline keha. See on Sinu sõiduk reisil läbi inimelu. Füüsiline sõiduk on funktsionaalne süsteem. Ta võtab vastu, töötleb ja teostab ülesandeid. Ta vajab pidevalt puhastust, hoolitsust ja häälestamist. Tasakaal füüsilises kehas mõjutab otseselt Sinu kogemisvõimet. Sa pead oma keha eest teadlikult hoolt kandma, et keha saaks Sind muretult teenida. See on maksimum, mida Sa teha saad. 
  •  Meel. Nii nagu Sa mõtled, selline Sa oled. Meel juhib Sinu tegusid ja emotsioone. Kui Sul ei ole head kaarti, siis Sa ei tea, kuhu Sa lähed. Kui meel ei funktsioneeri viisil, et näha nähtamatut ja aru saada iga teo tagajärge, siis ei ole praktiliselt võimalik elada õnnelikku elu.
  •  Hing ja Vaim. Elu ei saa eksisteerida, kui tal ei ole suhet hinge ja vaimuga. Vaimul on palju tähendusi ja omadusi, üheks ühendusniidiks vaimu erinevate mõistete vahel on kosmilise energia voog. Me peame mõistma oma suhet selle lõputu kosmilise energiaga, vaimuga meie sees. Kui Sa koged oma päritolu reaalsusena, siis Sa oled õnnelik. Ole järjepidev igas olukorras ja seosta end ainult ühega – Sa oled osa Lõpmatusest ja kui Sa toetud alati sellele jõule, siis Sa pole kunagi õnnetu.


Kundalini tähendab teadlikkust. Kundalini jooga on ülim tehnoloogia, et äratada teadlikkust ja tutvustada Sulle Sinu tegelikku olemust. See on Sinu olemuse loomulik lahtirullumine ja avastamine.

Kundalini joogas on kolm iseloomuomadust. Ta annab meile:

  • võimenduse – jõu muutuda, jõu muuta oma elu tähendusrikkaks
  •  pärandi – meie olemuse terviklikkuse, kaugemale isiku piirangutest
  •  päritolu ja sugupuu – ajaloo ja teadmiste jagamise terviklikkuse, millest me saame ja millest me anname ning jagame teistega.   
Lisatud Kalev Klaar

Selle artikliga seotud tooted

kundalini jooga - üksiktund

Kundalini jooga tund kestab 1.5 tundi ja maksab 11 Eurot.  Registreerumiseks kirjuta e-mail aadressi..

11.00€ Ex Tax: 9.17€

kundalini jooga - 10x kaart

Kundalini jooga tund kestab 1.5 tundi (10x kokku 15 tundi) ja 10-korra kaart maksab 90 Eurot.  Regis..

90.00€ Ex Tax: 75.00€

Seotud artiklid

Naised on keerulised. Mehed on lihtsad. Sellises ütluses on palju tõde ja mehe olemuse võlu peitub selle lihtsuses. Mees on eesmärgi looja ja seemne külvaja. Jõud, tahe ja vabadus ning oma tõelise olemuse mõistmine annavad mehele võimaluse elada ..
TERVISLIK SEISUND Jooga tunnis osalemiseks ei ole vajalik eelnev joogapraktika. Jooga on mõeldud tervist tugevdava ja haigusi ennetava iseloomuga praktikana ega asenda meditsiinilist abi. Tervisehäirete ja vigastuste korral konsulteeri enne joo..
Kundalini jooga TUNNIPLAAN 2020
NB! Seoses COVID-19 viiruse tõttu kehtestatud piirangutele (vt. EV Valitsuse otsust) joogatunde ei toimu. Juhul, kui piirangud tühistatakse, siis teavitame kõiki huvilisi vastavalt. Senikaua soovitan Teil teha kodust joogapraktikat ja võtta ette 40-p..