Mida peaks teadma enne joogatundi tulekut?

TERVISLIK SEISUND
Jooga tunnis osalemiseks ei ole vajalik eelnev joogapraktika. Jooga on mõeldud tervist tugevdava ja haigusi ennetava iseloomuga praktikana ega asenda meditsiinilist abi.

Tervisehäirete ja vigastuste korral konsulteeri enne joogatundi tulekut kindlasti perearsti ja/või vastava valdkonna eriala spetsialistiga ja kindlasti informeeri oma piirangutest joogaõpetajat.

Mõned valitud näited üldlevinud probleemidest/vigastustest (see nimekiri ei ole täielik) ja soovitused, kuhu pöörduda:

·       probleemid/vigastused lülisambaga(s) või vaagnapiirkonnaga, soovitan pöörduda kiropraktiku poole, www.kiropraktikastuudio.ee.

VARUSTUS
Joogamatid. Joogatunnis osalemiseks ei ole ilmtingimata vajalik soetada erialast varustust. Kundalini Stuudios ja Elujõusaalis on olemas joogamatid ja pleedid, mida saad tunni ajal vabalt kasutada. Kui oled juba usinam jooga praktiseerija või teed joogat iseseisvalt kodus, siis soovitan soetada isiklik joogamatt. Hea valiku joogamatte leiad jooga e-poest epood.joogaklubi.ee/joogamatt.
Riietus. Joogatunniks võta kaasa mugav spordiriietus (särk ja püksid, jalatseid pole vaja), mis ei ole takistuseks venitusharjutuste tegemisel ja erinevates istumisasendites. Pikemaajalisel jooga praktiseerimisel soovitan soetada naturaalsest kiust (puuvill, lina, kanepikuid jms) heledad riided. Hea valiku jooga riideid meestele leiad e-poest epood.joogaklubi.ee/joogariided ja http:/www.spiritjooga.ee

MUU INFO
Jooga ei ole võistlus ega võrdlemine naabriga. Igaüks peab teadlikult arvestama oma keha eripärasid ja füüsilist hetkeseisundit. Jooga on protsess, kus regulaase harjutamise tulemusena hakkad kogema muutusi füüsilises kehas ja muudel tasanditel. Jooga mõjub erinevatel tasanditel, ka nendel, millest Sa varem ise teadlik ei olnud. Ole hinnangutest vaba ja järgi oma sisemist tunnetust ning ära lase oma meele hinnangutel kogemust eksitada.
Joogas on oluline õpetaja roll, praktika toimub õpetajalt õpilasele, samuti iseseisval praktiseerimisel on soovitatav hoida sidet oma õpetajaga.
Muude küsimuste korral kirjuta või helista julgesti. Head eneseavastamist ja kohtumiseni joogatunnis.

Lisatud Kalev Klaar

Selle artikliga seotud tooted

kundalini jooga - üksiktund

Kundalini jooga tund kestab 1.5 tundi ja maksab 11 Eurot.  Registreerumiseks kirjuta e-mail aadressi..

11.00€ Ex Tax: 9.17€

kundalini jooga - 10x kaart

Kundalini jooga tund kestab 1.5 tundi (10x kokku 15 tundi) ja 10-korra kaart maksab 90 Eurot.  Regis..

90.00€ Ex Tax: 75.00€

Seotud artiklid

"Ma räägin teile joogast väga lihtsate terminitega. Inimese meel on oma potentsiaalis lõpmatu ja loov. Aga igapäeva praktilises reaalsuses on ta piiratud. Seega on vaja tehnilisi teadmisi, mida kasutades saaks igaüks meist avardada oma meelt tasa..
Kundalini jooga TUNNIPLAAN 2020
2020 hooajal toimuvad minu joogatunnid AINULT MEESTELE 1x nädalas:teisipäeviti kell 18.00- 19.30 Kundalini Stuudios, Magasini 29a-9 (Tallinna kesklinn). Juhised kuhu tulla, leiad Kundalini Stuudio kodulehelt www.kundalinistuudio..