Eeterlike õlide ohutu kasutamine


Eeterlikud õlid on väga kontsentreeritud terapeutilised ained, millel on suur mõju meelele füüsilisele kehale ja vaimule-hingele. Aga oluline on meeles pidada, et eeterlikud õlid vajavad austust ja kasutamise algteadmisi.

Eeterlikke õlisid kasutatakse tilkade kaupa ja puhaste aroomiteraapiaõlidega töötades tuleb järgida põhimõtet „vähem on rohkem”. Juhul, kui teie tervis on perearsti või erialaarsti järelevalve all, siis konsulteerige enne eeterlike õlide kasutamist nendega.

Kuni te austate eelpool mainitud põhimõtteid, võivad eeterlikke õlisid kasutada peaaegu kõik, sõltuvalt õlist ja lahjendusest. Pidage ka meeles, et loodud efekt on õli, lahjenduse ja inimese vastastikune mõju. Mõned inimesed on tundlikumad kui teised ja peaksid olema ettevaatlikumad.

Aroomiteraapilises massaažis kasutatakse eeterlikke õlisid väliselt baasõlide, näiteks magusa mandli õli, jojoba, orgaanilise seesamiõli või orgaanilise päevalilleõli lahjendamisel. Üldise kehamassaaži tavaline lahjendus on 1–3% (st umbes 7-20 tilka 30 ml kandeõlis). Lastele ja eakatele on soovitatav kasutada väiksemat protsenti ja paikseks kasutamiseks suuremaid kontsentratsioone.

Allpool on toodud mõned juhised eeterlike õlide kasutamiseks imikute ja lastega.

  •         0–6 kuud: ainsad õlid, mida võib kasutada - ja väga väikestes lahjendustes - on lavendel ja kummel. Lisage massaaži jaoks 1 tilk õli 2 tl kandeõli kohta, näiteks magusa mandli õli, seesami või jojobaõli, või kasutage mõnda meie difuusorit.
  •         6–12 kuud: võite alustada mandariini, neroli ja roosi eeterliku õli lisamist.
  •         1-6 aastat: võite tutvustada apelsini, koriandri, palmaros ja teepuu eeterlikku õli.
  •          7–12-aastased: enamus enamkasutatavaid eeterlikke õlisid on nüüd sobivad, kuid neljandik täiskasvanute annusest.

Konkreetsete eeterlike õlide osas võib abiks olla meie tootekirjelduste vastunäidustuste jaotis.

Hoidke eeterlikke õlisid alati lastele kättesaamatus kohas ja silma alt väljas.

Eeterlike õlide kasutamine raseduse ja imetamise ajal.

Kuna puuduvad selged andmed eeterlike õlide toksilisuse kohta raseduse ajal, oleks kõige parem järgida üldisi ohutusjuhiseid. Raseduse esimesel kolmel kuul soovitatakse kastutada eeterlikke õlisid minimaalselt. Samuti oleks mõistlik vältida eeterlike õlide sisemist või lahjendamata kasutamist kogu raseduse vältel. Eeterlikud õlid, mida tuleks raseduse, sünnituse ja imetamise ajal vältida:

tähtaniis (Illicium verum), aniis (Pimpinella anisum), basiilik ct estragool (Ocimum basilicum), kask (Betula lenta), sinine küpress (Callitris intratropica), kamfor (Cinnamomum camphora), apteegitill (magus) (Foeniculum vulgare), iisop (Hyssopus officinalis), koirohi (Artemisia vulgaris ja A. absinthium), salvei (Salvia officinalis), mürt (Myrtus communis), peterselli seeme ja leht (Petroselinum sativum), pennyroyal (Mentha pulegium) , Ho leht (Cinnamomum camphora), soolikarohi (Tanacetum vulgare), estragon (Artemisia dracunculus), elupuu (Thuja occidentalis), mungapipar (Vitex agnus-castus), talihali (Gaultheria procumbens), Hispaania lavendel (Lavandula stoechas ssp. Stoechas)

Üldised ohutusnõuded

1. Hoidke kõik eeterlikud õlid lastele kättesaamatus kohas.

2. Ärge kasutage valgustundlikke eeterlikke õlisid enne päikese kätte minekut. 

3. Vältige samade eeterlike õlide pikaajalist kasutamist.

4. Vältige eeterlike õlide kasutamist nahal lahjendamata kujul, kui pole teisiti näidatud.

5. Hoidke eeterlikud õlid silmadest eemal.

6. Eeterlikud õlid on väga tuleohtlikud ained ja neid tuleks hoida eemal otsesest kokkupuutest leekidega, nagu küünlad, tuli, tuled, sigaretid ja gaasipliidid.

7. Ärge kasutage eeterlikke õlisid sisemiselt, kui pole selleks otsest vajadust, konsulteerige alati spetsialistiga enne kui hakkate eeterlike õlisid seespidiselt kasutama.

Lisatud Kalev Klaar

Seotud artiklid

Kuidas kasutada eeterlikke õlisid
Eeterlikud õlid omavad toimet füüsilisele kehale läbi nina ning lisaks imenduvad õlid ka naha kaudu. Lisaväärtuseks on eeterliku õlide energeetiline mõju meie energiakehadele ümbritsedes end õlide energeetilise väärtusega. Eeterlike õlide ka..
Eeterlike õlide puhtus, võltsimine ja testimine
Eeterlike õlide kvaliteet on märkimisväärselt erinev. Oleme siin kirjeldanud mõned peamised tegurid, mis mõjutavad eeterliku õli kvaliteeti. Terapeutiliseks või tööstuslikuks kasutamiseks?Ainult ligikaudu 5% kogu eeterlike õlide kogutoodangus..